Przyprowadzanie i odbieranie dzieci

Na te czynności powinno się przeznaczyć nieco więcej czasu. Pamiętajmy że pośpiechem nie tylko my dorośli jesteśmy podenerwowani ale również nasze pociechy.

Znajdźmy okazję do rozmowy o problemach dziecka, jego radościach, ewentualnych chorobach  i innych sprawach, to pomoże wychowawcy zrozumieć jego zachowanie, opanować emocje, pomóc . Dzieci odbierane są z przedszkola tylko przez rodziców. Jeżeli po dziecko ma przyjść ktoś inny niż rodzic, należy nas o tym powiadomić. Jednakże osoba odbierająca dziecko musi być upoważniona pisemnie.

Jeśli zostawiacie dziecko smutne – pamiętajcie, że  zawsze możecie do nas zadzwonić i dowiedzieć się o pociechę. Na pewno wpłynie to  wasze samopoczucie gdyż,  przestaniecie się niepokoić.

Dzieci chore

Prosimy o nie przyprowadzanie dzieci przeziębionych. Katar i kaszel to także choroba. Pamiętajmy o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia. Jeżeli dziecko źle się poczuje w trakcie pobytu w przedszkolu, natychmiast Was o tym powiadomimy, dlatego bardzo prosimy aby numery Waszych telefonów którymi dysponujemy były stale aktualne.

Odzież

Dzieci powinny być ubierane w wygodne i praktyczne ubranka, tj. odzież, która nie krępuje dziecka i w której może się pobrudzić, np. podczas zajęć plastycznych lub zabaw w ogrodzie.   W miarę możliwości, codziennie wychodzimy  na dwór, niezależnie od pory roku czy pogody. Nie ma pojęcia „zła pogoda”, może być tylko źle dobrana odzież.Dziecko do przedszkola staramy ubierać w wygodne ubranka (bez pasków, szelek, guziczków) tak aby mogło w miarę możliwości samodzielnie się ubrać i rozebrać. Buty wkładane lub na rzepy (unikamy sznurówek). W okresie zimowym wygodniejszy jest kombinezon jednoczęściowy (lepiej chroni przed przedostawaniem się śniegu , jest prostszy w zakładaniu). W początkowym okresie podpisane ubrania i buty ułatwiają znalezienie „właściciela” garderoby.

Rodzice

Dla zapewnienia dzieciom poczucia bezpieczeństwa – powiązania przedszkola i domu rodzinnego, jest bardzo ważne aby rodzice wiedzieli co dzieje się w przedszkolu i  uczestniczyli w imprezach przeznaczonych także dla nich. Pamiętajmy że jeśli nie możemy przyjść na uroczystość wyślijmy w zastępstwie kogoś innego. W styczniu do przedszkola zapraszamy Babcie i Dziadków, wiedząc że nie przyjdą zaproście sąsiadkę lub przyjdźcie sami. To ważne dla dziecka, by nie czuło się samotnie kiedy rówieśnicy mają gości.  Raz do roku odbywa się ogólne zebranie rodziców, lecz każdego dnia możecie rozmawiać z nami na temat swojego dziecka. Skontaktujemy się z Wami także, gdy uznamy dodatkową rozmowę za konieczną.

Poświęćmy parę minut w przedszkolu –  czytając ogłoszenia, oglądając prace dzieci, rozmawiając z dzieckiem nie tylko o posiłkach ale i o tym jak spędziło dzień.

About Author